Program


program pdf

26. Silesia Sonans 
24.08 – 03.09.2023 Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ul. 1-Maja 45, Jelenia Góra

wstęp wolny bezpłatne wejściówki dostępne są online na bilety.jck.pl oraz offline w dni robocze 10:00-16:00 w siedzibie JCK na ul. 1 Maja 60. Kasa będzie nieczynna w terminie 21-25.08.2023 r. 
dostępność kościół jest bezproblemowo dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi

24.08.2023 czwartek 
19:30 Capella Cracoviensis
Johann Sebastian Bach – koncerty skrzypcowe
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Johann Sebastian Bach: 
Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041
Części: Bez oznaczenia tempa – Andante – Allegro assai
Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042
Części: Allegro – Adagio – Allegro assai
Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
Części: Vivace – Largo, ma non tanto – Allegro

25.08.2023 piątek 
19:30 Książek Piano Duo: Agnieszka Zahaczewska-Książek, Krzysztof Książek fortepian
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Franz Schubert: Fantazja f-moll D.940
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Uwertura do “Snu nocy letniej” w wersji na fortepian na 4 ręce
Ignacy Friedman: 5 Walców op. 51
Juliusz Zarębski: Deux Morecaux en forme de Mazurka op. 5: Rêverie — Passion

26.08.2023 sobota 
19:30 kwartet Filharmonii Chmielnickiej
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Wolfgang Amadeus Mozart: Kwartet fletowy D-dur KV 285
Części: Allegro – Adagio – Rondo
Antonín Reicha: Kwartet fletowy g-moll op. 98
Części: Allegro – Largo – Menuett – Finale
Anton Bernhard Fürstenau: Kwartet brilliant op. 60
Części: Allegro non tanto – Larghetto – Allegretto arioso

27.08.2023 niedziela
16:00 Powszechna Orkiestra Jeleniogórska, Eva Meitner dyrygentka
finał warsztatów orkiestrowych
Mykhaylo Verbytskyi – I symfonia c-moll, cz.1
Emilie Mayer – uwertura Faust
wstęp wolny, nie potrzeba pobierać wejściówek

20:30 Simone Kermes sopran Gianluca Geremia teorba
Eternity / Wieczność 
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Joaquín Rodrigo: Aranjuez, ma pensée, temat z części Adagio „Concierto de Aranjuez“
Tarquinio Merula: El me tira nott’e di — Folle é ben che si crede
Claudio Monteverdi: Quel sguardo sdegnosetto ze Scherzi musicali
Johann Hieronymus Kapsberger: Preludium i toccata arpeggiata
Johann Adolph Krieger: An die Einsamkeit
tradycyjna pieśń angielska: I will give my love an apple
Luciano Berio: Malurous qu’o uno fenno (opracowanie tradycyjnej pieśni z regionu Owernii)
Joaquín Rodrigo: Adela
Stefano Landi: T’ami gran tempo
Erik Satie: Elegie — Gymnopédie 1
John Eccles: Restless in thought (Mad-Song)
John Dowland: Now, oh, now I needs must part
Gordon Matthew Thomas Sumner- Sting: Fields of gold

1.09.2023 piątek
12:00 Silesia Sonans Najmłodszych
Piotr Rojek organy
wstęp wolny, nie potrzeba pobierać wejściówek

19:30 Piotr Rojek organy
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Johann Sebastian Bach: Toccata i fuga d-moll BWV 565
Mieczysław Surzyński: Improwizacje na temat pieśni „Święty Boże” op. 38
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Sonata f-moll op. 65 nr 1
Piotr Rojek: Improwizacje

2.09.2023 sobota
19:30 Fraś Vinci Duo
Kontrasty na skrzypce i wiolonczelę
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Georg Philipp Telemann: Sonata g-moll na skrzypce i basso continuo TWV 41:g1
Części: Adagio – Allegro – Adagio – Vivace
Zoltán Kodály: Duet op. 7
Części: Allegro serioso, non troppo – Adagio-Andante – Maestoso e largamente, ma non troppo lento – Presto
Johann Sebastian Bach: Sonata G-dur na skrzypce i basso continuo BWV 1021
Części: Adagio – Vivace – Largo – Presto
Johan Halvorsen: Passacaglia

3.09.2023 niedziela
20:30 Sei Terre żeński sekstet wokalny
Monika Płachta
fortepian, Elżbieta Stawarska skrzypce
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj lub w sekretariacie JCK, informacja o godzinach otwarcia na górze strony
Philip Glass: Metamorphosis I
Frank Ticheli: Earth song
Morten Lauridsen: Dirait-on
Ola Gjeilo: The Rose — Tundra — Northern Lights
Mikołaj Blajda: Impresja
Eric Whitacre: The Seal Lullaby — Five Hebrew Love Songs
Morten Lauridsen: Sure on This Shining Night